Služby pre kopané bazény do 50m3  - 2023

1. Zazimovanie bazéna


Pri zazimovaní bazéna ide v prvom rade o ochranu bazéna, jeho častí a vybavenia strojovne v čase nízkych teplôt, kedy sa bazén nepoužíva. Bazén zazimovávam, ak teplota vody klesne na úroveň 10-12°C. (zvyčajne koniec októbra)

Pri správnom zazimovaní sa dá Váš bazén na jar spustiť do prevádzky veľmi rýchlo. Šetríte tým vodu, bazénovú chémiu a predlžujete životnosť bazéna a technológie. Vrámci zazimovania vykonávam zníženie hladiny vody, odvodnenie rozvodov vody, vydezinfikovanie, odmastenie a odvodnenie filtračnej nádoby, čerpadla, ostatného príslušenstva ako sú tepelné čerpadlo, protiprúd alebo automatické dávkovače s meracími sondami, kompletnú korekciu vody (vrátane celkovej alkality vody) a jej chemické zazimovovanie, zníženie hladiny na optimálnu úroveň, rozloženie plavákov v bazéne a skimmeri alebo úplné vyčerpanie vody, vyčistenie a uskladnenie sond - pH, redox, CLF alebo CLT, kontrolu tesnení a PVC prvkov v strojovni.

V cene nie je čistenie bazéna.

rozlišuje sa :
 - bazén so základným príslušenstvom ako je salinátor, chlorátor,                   ionizátor alebo

 - bazén vybavený navyše automatickou dávkovacou stanicou, príp.               tepelným čerpadlom, el. ohrevom, protiprúdom alebo UV-C lampou

Cena je vrátane bazénovej chémie bez dopravných nákladov a neobsahuje čistenie bazéna. V prípade, ak bazén obsahuje ďalšie atrakcie (perličky, masáže, samočistiaci vantage system a iné) je potrebné individuálne nacenenie. 

POZOR ! V prípade iného vodného zdroja, ako je pitná voda (kopaná studňa alebo studňový vrt) je vhodné mať chemicko-fyzikálny rozbor z tohto zdroja (nie starší ako 6 mes.) z dôvodu možných vplyvov zvýšeného obsahu kovov, alebo minerálov, ktoré môžu spôsobiť dočasné optické zmeny v zafarbení vody alebo stien. (nádych zelenej vody, hnedé usadeniny na stenách atď.) 

2. Odzimovanie bazéna a uvedenie do prevádzky

Na jar keď začne stúpať teplota vody je potrebné vodu včas ošetriť a spustiť technológiu bazéna, aby sa nám voda nezariasila a bazén sme mohli začať bez problémov používať. Vrámci odzimovania bazéna vykonávam zloženie všetkých častí filtrácie a príslušenstva, vydezinfikovanie filtračnej nádoby a potrubného systému, zavodnenie systému, vyčistenie vodnej linky, vyčistenie cely solinátora, nakalibrovanie meracích sond, premeranie a nastavenie parametrov vody, kontrolu funkčnosti celého systému, v prípade objednania aj dovoz bazénovej chémie k bazénu. Je potrebné mať dopustenú vodu do pracovnej hladiny (zaliaty skimmer).     

rozlišuje sa :
- bazén so základným príslušenstvom ako je salinátor, chlorátor, ionizátor alebo

- bazén vybavený navyše automatickou dávkovacou stanicou, príp. tepelným čerpadlom, el. ohrevom, protiprúdom alebo UV-C lampou 

Cena je vrátane bazénovej chémie bez dopravných nákladov a neobsahuje čistenie bazéna. V prípade, ak bazén obsahuje ďalšie atrakcie (perličky, masáže, samočistiaci vantage system a iné) je potrebné individuálne nacenenie.

3. Servisný (montážny) výjazd pre kopaný bazén


1. kvalitatívny problém s vodou 

(meranie parametrov vody s následnými korekciami)

Parametre vody: 

CaH - vápniková tvrdosť vody, pH, TA - celková alkalita vody,                            TDS - množstvo rozpustených látok , CLF - obsah voľného chlóru,                    CLT - celkový obsah chlóru, ORP - oxidačno redukčný potenciál,                      CYA - obsah kyseliny kyanurovej - stabilizátora, salinita,                                  H2O2 - obsah peroxidu vodíka, Cu - meď a aktívny kyslík 

Pri studňovej vode aj obsah železa, mangánu 

2. opravy v strojovni - poruchy
3. montáž nového zariadenia (UV-C lampa, autom. dávkovač atď.)

Cena montáže: 14% z ceny montovaného zariadenia zakúpeného cez Bazén 112, pre zariadenia zakúpené mimo Bazén112 montáže nerealizujem 

Urgentný výjazd v prípade poruchy - havarijného stavu do 24hod. + 30€ 

Túto službu je potrebné naceniť vopred zaslaním vyplneného formulára alebo emailom -  je potrebé opísať problém a priložiť fotografie súčasného stavu. V niektorých pripadoch je potrebná osobná obhliadka. 

4. Čistenie znečisteného bazéna do 40m3 

Čistenie sa vykonáva 3 fázovo: 

- odstránenie hrubých nečistôt a vody

- odmasťovanie bazéna a príslušentstva 

- odvápňovanie vápenatých usadenín a odsatie zvyškov čist. chémie

- dôkladné vyčistenie PVC prvkov (trysky, skimmer, spodné vpuste, svetlá...)

- vyčistenie nerezového rebríka a svetiel

Cena čistenia: od 10€/m3 objemu bazéna, záleží od stavu znečistenia


5. Celosezónna starostlivosť - servisná zmluva 

V prípade, ak nemáte čas sa starať počas sezóny o Váš bazén, alebo Vám táto starostlivosť nie je blízka, Vaša radosť z bazéna a kúpacej sezóny nemusí byť menšia. Všetky potrebné kroky urobím za Vás na servisných návštevách. 


Starostlivosť má za cieľ udržať kvalitu vody aj bez Vášho zásahu.  Zmeriam parametre vody, doplním potrebnú bazénovú chémiu a vykonám základné úkony čistenia: čistenie skimmera, vodnej linky a povysávanie dna a prepratie filtračnej nádoby a ostatné úkony potrebné pre správny chod bazénovej technológie. Minimálna doba trvania starostlivosti je 3 po sebe idúce mesiace.  (najčastejšie jún, júl a august)


Predpokladom začatia starostlivosti je vyhovujúca optická kvalita vody, aspoň priemerná čistota bazénového telesa, funkčná, výkonovo dostatočná filtrácia a hydraulika vody, prívod čistej vody pri bazéne a bezpečný prístup k strojovni. V prípade bazénov bez krytu je kvalita vody značne ovplyvnená vplyvmi ako sú dážd, vietor, prachové nečistoty a napr. aj vtáctvo. Kvalitu vody preto často nie je možné napriek servisným návštevám 100% garantovať. 

  
Služba neobsahuje opravy technických zariadení a celkové čistenie bazéna.

Táto služba nie je poskytovaná na bazénoch ošetrovaných chlórovými tabletami alebo multitabletami. Cenová ponuka je na vyžiadanie. 

Ostatné služby

6. Platené poradenstvo


Chystáte sa kúpiť si bazén a potrebnú technológiu a neviete čo je pre Vás najvhodnejšie, čo nepotrebujete a máte množstvo otázok, na ktoré nie je čas v predajni či v kancelácii predajcu? Máte opakujúce sa problémy s vodou či údržbou a neviete si rady? Chceli by ste bezchlórové ošetrovanie vody či vírivky a neviete ako na to? 

Táto služba Vám dokáže usporiť často nemalé množstvo financií, času a hlavne nepríjemných prekvapení...

Prevediem Vás cez otázky a témy o ktorých ste možno ani netušili, že sú dôležité pri výbere a obstarávaní bazéna a ošetrovania vody...

Cena služby: 30€/ hod, každá ďalšia hodina 15€

7. Kalibrácia alebo verifikácia fotometrov Lovibond           

    MD 100, MD110 alebo MD200


- dvojbodová kalibrácia Cl a pH

- verifikácia podľa štandardov 530, 560 a 610nm


Cena služby: na vyžiadanie


Dopravné náklady


V prípade zákazky v Nitre sú účtované dopravné náklady vo výške 10€.


Ak je Váš bazén mimo Nitry, dopravné náklady sa účtujú iba cesta k Vám.

(min.však 10€) Kilometre sa začínajú počítať od miesta výjazdu servisného vozidla - zo sídla Bazén112, ktorým je obec Lehota, PSČ: 951 36, 


V prípade celosezónnej starostlivosti sú dopravné náklady už zahrnuté v cene 3-mesačnej starostlivosti. 

Cena za km: 0,8€OHREV bazéna - tepelné čerpadlá AQUARK


Tepelné čerpadlo AQUARK INVERTOR , Mr.Silence - 9kW, 11kW, 13kW a 17kW

- zadný odvod vzduchu

- dotykový ovládač

- extrémne tiché (43dB/1m)

- ročná úspora až 1475 kW za rok

- wifi ovládanie

 model - 9kW v cene 1999€ a model 11kw - 2450€