Služby pre kopané bazény do 50m3  - 2023

1. Zazimovanie bazéna


Pri zazimovaní bazéna ide v prvom rade o ochranu bazéna, jeho častí a vybavenia strojovne v čase nízkych teplôt, kedy sa bazén nepoužíva. Bazén zazimovávam, ak teplota vody klesne na úroveň 10-12°C. (zvyčajne koniec októbra)

Pri správnom zazimovaní sa dá Váš bazén na jar spustiť do prevádzky veľmi rýchlo. Šetríte tým vodu, bazénovú chémiu a predlžujete životnosť bazéna a technológie. Vrámci zazimovania vykonávam zníženie hladiny vody, odvodnenie rozvodov vody, vydezinfikovanie, odmastenie a odvodnenie filtračnej nádoby, čerpadla, ostatného príslušenstva ako sú tepelné čerpadlo, protiprúd alebo automatické dávkovače s meracími sondami, kompletnú korekciu vody (vrátane celkovej alkality vody) a jej chemické zazimovovanie, zníženie hladiny na optimálnu úroveň, rozloženie plavákov v bazéne a skimmeri alebo úplné vyčerpanie vody, vyčistenie a uskladnenie sond - pH, redox, CLF alebo CLT, kontrolu tesnení a PVC prvkov v strojovni.

V cene nie je čistenie bazéna.

rozlišuje sa :
 - bazén so základným príslušenstvom ako je salinátor, chlorátor,                   ionizátor alebo

 - bazén vybavený navyše automatickou dávkovacou stanicou, príp.               tepelným čerpadlom, el. ohrevom, protiprúdom alebo UV-C lampou

Cena je vrátane bazénovej chémie bez dopravných nákladov a neobsahuje čistenie bazéna. V prípade, ak bazén obsahuje ďalšie atrakcie (perličky, masáže, samočistiaci vantage system a iné) je potrebné individuálne nacenenie. 

POZOR ! V prípade iného vodného zdroja, ako je pitná voda (kopaná studňa alebo studňový vrt) je vhodné mať chemicko-fyzikálny rozbor z tohto zdroja (nie starší ako 6 mes.) z dôvodu možných vplyvov zvýšeného obsahu kovov, alebo minerálov, ktoré môžu spôsobiť dočasné optické zmeny v zafarbení vody alebo stien. (nádych zelenej vody, hnedé usadeniny na stenách atď.) 

2. Odzimovanie bazéna a uvedenie do prevádzky

Na jar keď začne stúpať teplota vody je potrebné vodu včas ošetriť a spustiť technológiu bazéna, aby sa nám voda nezariasila a bazén sme mohli začať bez problémov používať. Vrámci odzimovania bazéna vykonávam zloženie všetkých častí filtrácie a príslušenstva, vydezinfikovanie filtračnej nádoby a potrubného systému, zavodnenie systému, vyčistenie vodnej linky, vyčistenie cely solinátora, nakalibrovanie meracích sond, premeranie a nastavenie parametrov vody, kontrolu funkčnosti celého systému, v prípade objednania aj dovoz bazénovej chémie k bazénu. Je potrebné mať dopustenú vodu do pracovnej hladiny (zaliaty skimmer).     

rozlišuje sa :
- bazén so základným príslušenstvom ako je salinátor, chlorátor, ionizátor alebo

- bazén vybavený navyše automatickou dávkovacou stanicou, príp. tepelným čerpadlom, el. ohrevom, protiprúdom alebo UV-C lampou 

Cena je vrátane bazénovej chémie bez dopravných nákladov a neobsahuje čistenie bazéna. V prípade, ak bazén obsahuje ďalšie atrakcie (perličky, masáže, samočistiaci vantage system a iné) je potrebné individuálne nacenenie.

3. Servisný (montážny) výjazd pre kopaný bazén


1. kvalitatívny problém s vodou 

(meranie parametrov vody s následnými korekciami)

Parametre vody: 

CaH - vápniková tvrdosť vody, pH, TA - celková alkalita vody,                            TDS - množstvo rozpustených látok , CLF - obsah voľného chlóru,                    CLT - celkový obsah chlóru, ORP - oxidačno redukčný potenciál,                      CYA - obsah kyseliny kyanurovej - stabilizátora, salinita,                                  H2O2 - obsah peroxidu vodíka, Cu - meď a aktívny kyslík 

Pri studňovej vode aj obsah železa, mangánu 

2. opravy v strojovni - poruchy
3. montáž nového zariadenia (UV-C lampa, autom. dávkovač atď.)

Cena montáže: 14% z ceny montovaného zariadenia zakúpeného cez Bazén 112, pre zariadenia zakúpené mimo Bazén112 montáže nerealizujem 

Urgentný výjazd v prípade poruchy - havarijného stavu do 24hod. + 30€ 

Túto službu je potrebné naceniť vopred zaslaním vyplneného formulára alebo emailom -  je potrebé opísať problém a priložiť fotografie súčasného stavu. V niektorých pripadoch je potrebná osobná obhliadka. 

4. Čistenie znečisteného bazéna do 40m3 

Čistenie sa vykonáva 3 fázovo: 

- odstránenie hrubých nečistôt a vody

- odmasťovanie bazéna a príslušentstva 

- odvápňovanie vápenatých usadenín a odsatie zvyškov čist. chémie

- dôkladné vyčistenie PVC prvkov (trysky, skimmer, spodné vpuste, svetlá...)

- vyčistenie nerezového rebríka a svetiel

Cena čistenia: od 10€/m3 objemu bazéna, záleží od stavu znečistenia


5. Celosezónna starostlivosť - servisná zmluva 

V prípade, ak nemáte čas sa starať počas sezóny o Váš bazén, alebo Vám táto starostlivosť nie je blízka, Vaša radosť z bazéna a kúpacej sezóny nemusí byť menšia. Všetky potrebné kroky urobím za Vás na servisných návštevách. 


Starostlivosť má za cieľ udržať kvalitu vody aj bez Vášho zásahu.  Zmeriam parametre vody, doplním potrebnú bazénovú chémiu a vykonám základné úkony čistenia: čistenie skimmera, vodnej linky a povysávanie dna a prepratie filtračnej nádoby a ostatné úkony potrebné pre správny chod bazénovej technológie. Minimálna doba trvania starostlivosti je 3 po sebe idúce mesiace.  (najčastejšie jún, júl a august)


Predpokladom začatia starostlivosti je vyhovujúca optická kvalita vody, aspoň priemerná čistota bazénového telesa, funkčná, výkonovo dostatočná filtrácia a hydraulika vody, prívod čistej vody pri bazéne a bezpečný prístup k strojovni. V prípade bazénov bez krytu je kvalita vody značne ovplyvnená vplyvmi ako sú dážd, vietor, prachové nečistoty a napr. aj vtáctvo. Kvalitu vody preto často nie je možné napriek servisným návštevám 100% garantovať. 

  
Služba neobsahuje opravy technických zariadení a celkové čistenie bazéna.

Táto služba nie je poskytovaná na bazénoch ošetrovaných chlórovými tabletami alebo multitabletami. Cenová ponuka je na vyžiadanie. 

Ostatné služby

6. Platené poradenstvo


Chystáte sa kúpiť si bazén a potrebnú technológiu a neviete čo je pre Vás najvhodnejšie, čo nepotrebujete a máte množstvo otázok, na ktoré nie je čas v predajni či v kancelácii predajcu? Máte opakujúce sa problémy s vodou či údržbou a neviete si rady? Chceli by ste bezchlórové ošetrovanie vody či vírivky a neviete ako na to? 

Táto služba Vám dokáže usporiť často nemalé množstvo financií, času a hlavne nepríjemných prekvapení...

Prevediem Vás cez otázky a témy o ktorých ste možno ani netušili, že sú dôležité pri výbere a obstarávaní bazéna a ošetrovania vody...

Cena služby: 30€/ hod, každá ďalšia hodina 15€

7. Kalibrácia alebo verifikácia fotometrov Lovibond           

    MD 100, MD110 alebo MD200


- dvojbodová kalibrácia Cl a pH

- verifikácia podľa štandardov 530, 560 a 610nm


Cena služby: na vyžiadanie


Dopravné náklady


V prípade zákazky v Nitre sú účtované dopravné náklady vo výške 10€.


Ak je Váš bazén mimo Nitry, dopravné náklady sa účtujú iba cesta k Vám.

(min.však 10€) Kilometre sa začínajú počítať od miesta výjazdu servisného vozidla - zo sídla Bazén112, ktorým je obec Lehota, PSČ: 951 36, 


V prípade celosezónnej starostlivosti sú dopravné náklady už zahrnuté v cene 3-mesačnej starostlivosti. 

Cena za km: 0,8€

Hotový designový technologický prístrešok

  • všetko potrebné dostupné bez lozenia do šácht, žiadne riziko zatopenia
  • spojenie PVC rúrami a flexi hadicami lepenými spojmi - žiadne eska pásky
  • vypínanie filtrácie a dávkovača cez vypínače v zásuvkách
  • automatické dávkovanie bezchlórovej dezinfekcie OXY z 5l bandasky uloženej vedľa filtrácie (pod kvetináčom)
  • priehľadný výstup na prepieranie - výborná viditeľnosť odchádzajúcej - prepieranej vody
  • dve výkonnostné prevedenia - pre bazény do 15m3 (TOP 300) a do 22m3 (TOP 400) 
  • súčasťou dodávky je aj dezinfekcia, potrebná sa pooltesterov a inštruktáž
  • vhodné aj pre nadzemné bazény

Cena komplet TOP 300 bez elektrorozvádzača 1699€ alebo s elektrorozvádzačom 1999€.                                                   Certifikovaný elektrorozvádzač obsahuje prúdový chránič, ističe na čerpadlo a svetlo, časové hodiny.

                                                                                                 Cena komplet TOP 400 a iné systémy ošetrenia vody  - na vyžiadanie. 

* pre realizáciu je potrebné mať pevný betónový podklad - nie je súčasťou ceny

** k prístrešku musia byť privedený prívod el. kábla a  hadice z bazéna - z bazénových trysiek a skimmeru (príp. spodná vpusť), na ktoré sa bude pripájať technológia

Vybrané overené bazénové technológie

Aseko Asin Aqua Redox
Zabezpečujem záručný a pozáručný servis a originálne náhradné diely pre zariadenia od firmy ASEKO. 
Umožňuje automatické meranie a dávkovanie dezinfekcie a pH. 

1729

Aseko PP60 pH
Regulátor PP60 pH automaticky reguluje hodnotu pH bazénovej vody meranú štandardnou pH-elektródou. 
Montuje sa na stenu.


708€

Čerpadlá Preva 33 a 50
Samonasávacie čerpadlá s velkokapacitným predfiltrom aj pre slanú vodu
6m3/h  a 9m3/h

290-320


Blue Lagoon  Tech - UV-C lampa
Účinne a bezpečne dezinfikuje vodu v bazéne pôsobením ultrafialového svetla typu C. Toto zariadenie spoľahlivo ničí baktérie, plesne a riasy a zamedzuje ich ďalšiemu rozmnožovaniu. (325€/40 watt) Pre slanú vodu je potrebný model SALT. (359€/40watt)


Solinátor AUTOCHLOR Pixie - novinka ! Vyrába až 10g/h chlóru, vhodný pre bazény do 25m3.

875€

 

Solinátor IDEGIS TECNO SALT 12 s pH reguláciou vhodný pre bazény až do 50m3

1980€

Dávkovacie čerpadlo k IDEGIS TECNO SALT

168€

Filtračná nádoba TOP 300 alebo TOP 400 spolu so 6-cestným ventilom. Spoľahlivá filtračná nádoba Made in Germany vhodná do 15m3/25m3 objemu vody.

199€ / 279€

2029,- € s DPH vrátane dopravy 

Automatický dávkovač bazénovej chémie Aseko Asin Aqua Redox

Umožňuje meranie a dávkovanie dezinfekce a pH. Je vybavený elektronickým prietokomerom a vo verzii NET - LAN konektorom pre pripojenie k INTERNETU. K ASIN Aqua verzia NET je možné pripojiť externý dotykový displej.
Zariadenie obsahuje sondu REDOX pre merenie dezinfekčnej schopnosti bazénovej vody.

Overený a spoľahlivý dávkovač tekutej chémie, ktorý Vám zabezpečí úsporu nákladov vynaložených na bazénovú chémiu...Dávkovanie dezinfekcie a pH prebieha na základe merania dvoch sônd, takže ide o tzv. riadené dávkovanie. 

Zabezpečená je odborná montáž, záručný a aj pozáručný servis. 

Dostupný aj vo verzii NET s možnoťou napojenia na internet.   

3330,- € s DPH vrátane dopravy

Solinátor Asin Aqua Salt Redox 25 s dávkovačom na úpravu pH a dávkovaním algicidu alebo vločkovača

Automatický solinátor je určený pre bazény a vírivky s objemom vody až do 90 m3. Cez automatiku solinátora možno riadiť chod filtrácie i teplotu vody v bazéne. Aqua Salt má možnosť prepínania polarity na samočistenie elektród. Asin Aqua Salt Redox sa riadi pomocou Redox sondy, ktorá kontroluje stav chlóru v bazéne a podľa nameraných hodnôt presne reguluje produkciu chlóru. Špecialitou solinátorov Asin Aqua Salt je druhé dávkovacie čerpadlo, ktoré umožňuje časové dávkovanie vločkovača alebo algicidu. Solinátor je možné pripojiť k internetu cez mobilnú aplikáciu iPool Live alebo cez webové rozhranie. Ich prostredníctvom je potom možné kontrolovať stav kvality vody v bazéne.

Na správnu prevádzku solinátorov Asin Aqua Salt je určená koncentrácia soli 4 kg na 1 m3 bazénovej vody.


OHREV bazéna - tepelné čerpadlá AQUARK


Tepelné čerpadlo AQUARK INVERTOR , Mr.Silence - 9kW, 11kW, 13kW a 17kW

- zadný odvod vzduchu

- dotykový ovládač

- extrémne tiché (43dB/1m)

- ročná úspora až 1475 kW za rok

- wifi ovládanie

 model - 9kW v cene 1999€ a model 11kw - 2450€

1. Chlorpure tekutý (20l)

Tekutá chlórová dezinfekcia na báze chlórňanu sodného 10%. Vhodná na dezinfekciu vody pre všetky typy bazénov. Vysoká účinnosť proti baktériám, vírusom, riasám a plesniam.
Vyžaduje si úpravu pH v rozmedzí 6,8 - 7,2. Pri vyššom pH sa účinnosť znižuje.

56€


1. OXY Pure (20l) je kvapalný bezchlórový (dezinfekčný prípravok určený pre dezinfekciu bazénovej a pitnej vody. Prípravok zaisťuje okysličenie bazénovej vody.

Účinné látky : Peroxid vodíka 11,9%

OXY Pure nieje kompatibilný s chlórom!

Počiatočná dávka: 100 ml na 1m3, udržovacia dávka: 10 - 20 ml na 1 m3 za deň

Optimálna koncentrácia : 30 - 60 mg/litr (ppm), pre test použite OXY tester

55€

2. pH mínus Aseko (20l)

Vysoko koncentovaný tekutý chemický prostriedok pre zníženie pH vody vo Vašom bazéne na báze anorganickej kyseliny. Vhodný najmä pre dávkovanie pomocou automatických dávkovačov.

45€

3. Algicid (20l)

Kvapalina s algicidným účinkom, ktorá likviduje riasy v bazéne. Zároveň pôsobí preventívne proti ich samotnému vzniku.

80€

4. FLOC+C (20l) je vysoko účinná zmes polymérnych flokulantov a kolagulantov na čírenie bazénovej vody. Odstraňuje aj ten najjemnejší zákal tým, že ho zhlukuje do pevných vločiek, ktoré sa zachytia v bazénovej filtrácií. Vysoká účinnosť je výsledkom dlhoročného vývoja spoločnosti ASEKO.

65€

min. odber tekutej chémie na dovoz k Vášmu bazénu je 80l - teda 4ks bandasiek

Chemoform  - špeciálne produkty

Metal Magic / 32€

Odstraňuje železo, meď, striebro, vápnik (vápenaté usadeniny) a ďalšie kovy z bazénovej vody bez nutnosti jeho vypúšťania, znižuje tvrdosť vody

Algicid Špecial / 12€

Prevencia výskytu a množenie rias v bazénoch

Calzestab - eisenex 1l / 14€ 

Prípravok zabraňujúci vyzrážaniu vápnika a minerálov obsiahnutých vo vode. Zabraňuje povlakom na stenách bazénu, znižuje spotrebu chémie. 

Chemoclor -  Super šok 70%, nestabilizovaný, 1 kg / 15€

Koncentrovaný chlórový prípravok bez obsahu CYA

Čistiace prostriedky - čistič na okraj bazénovej linky a základný čistič na odstránenie bielych škvŕn. /15€ ks


Bezchlórová chémia pre menšie bazény a vírivky

Kyslíkové tablety/ granulát - 1kg/5kg  komponenta č.1

Dezinfekčný prostriedok vo forme aktívneho kyslíka, používa sa vždy spolu s kyslíkovým aktivátorom - komponenta č.2

1kg tablety pre vírivku alebo 5kg granulát pre bazény

28€ / 117€

Kyslíkový aktivátor - 1l komponenta č.2

Druhá zložka k bezchlórovej dezinfekcii

15€


OSTATNÉ PRODUKTY

25kg/35€ - v cene je dovoz k bazénu

3xpraná morská soľ z Chorvátska*

25kg/20€ - v cene je dovoz k bazénu

*obrázok je ilustračný

9€ - v cene je dovoz k bazénu

Automatický bazénový vysávač Aquabot MOUSE - 745,-€