Hobby pomôcky - nie plnohodnotná bazénová technika pre kopaný bazén

24.05.2022

Často sa stretávam s tým, že majitelia kopaných bazénov svojím nie úplne premysleným nákupom hobby bazénových pomôcok od nich očakávajú nereálne výsledky. Následne prichádza fáza sklamania a hľadania inej - kvalitnejšej techniky.  

Aby neprišlo k nedorozumeniu, na úvod hneď uvediem, že každá z uvedených vecí má svoj význam a funkčnosť. Určite môže nájsť svoje uplatnenie pri hobby záhradných rozkladacích či nafukovacích bazénoch a nejakou formou a mierou prispievajú k želanému efektu a očakávaniam majiteľa bazéna. Otázkou zostáva s akým výsledkom. V žiadnom prípade však s nimi nepracujem pri kopaných bazénoch, kde zákazník očakáva konštantne kvalitnú vodu a spoľahlivo fungujúcu kvalitu bazénovej techniky od renomovaných značiek venujúcich sa profesionálnym bazénovým technológiám, úpravám vody, či jej údržbe.  

Uvediem zopár faktov:

- všetko uvedené bazénové príslušenstvo ktoré tu ako príklad uvádzam je dostupné v hobby alebo záhradkárskych obchodoch, nákupných centrách ako OBI, Hornbach atď. alebo na bežných  e-shopoch..              V obchodoch s profesionálnou bazénovou technikou ich nenájdete, pretože nimi nie sú.

- na ich inštaláciu Vám stačí návod na používanie, veľmi často, úspešne a samostatne s nimi pracujú aj ženy, preto nie je potrebné, aby sa im venovali servisný technici

- ich životnosť je obmedzená, celkovo neboli vyrobené aby slúžili napr. 10 či viac rokov...

- ich funkčnosť a variabilita je obmedzená a to hlavne z dôvodu ich jednoduchej konštrukcii, použitým lacným materiálom a teda aj nízkej cene