Zazimovanie bazéna - info

01.10.2021

1. OBJEDNANIE

Pre úspešné zazimovanie bazéna je potrebné si ho objednať včas. 

Tým určite nemyslím koniec septembra alebo október.

Bazény vo všeobecnosti zazimovávam v rovnakom poradí, ako prišli objednávky. Neustálymi telefonátmi a sms zazimovanie bazéna neurýchlite.

Objednať zazimovanie bazéna je možné:

  • Prostredníctvom mojej webovej stránky, na ktorej nájdete objednávkový formulár
  • Objednanie emailom
  • Telefonické objednanie
  • Ako prvé automaticky zazimovávam bazény "Zazmluvnených zákazníkov", kedy (teplotu a optickú priehľadnosť vody odsledujem ja) zazimovanie vykonám bez potreby objednávať ho zo strany zákazníka
  • Následne zazimovávam bazény zákazníkov, ktorým počas sezóny dodávam bazénovú chémiu (teplotu a optickú priehľadnosť vody si odsleduje zákazník)
  • Ako posledných zazimovávam ostatných zákazníkov

Prosím prečítajte si na mojom webe podrobne zoznam prác, ktoré sa budú vykonávať a pozrite cenník - ideálne pred objednaním. Cena odzimovania je za kompletné zazimovanie ako službu a nie je možné si objednať iba jej nejakú časť. Bazény zazimovávam počas mojej pracovnej doby - teda v pracovné dni od 9:00-16:00 hod. Prosím zabezpečte prístup k bazénu v tomto časovom rozmedzí. Cez víkendy nepracujem. 

2. TECHNICKÉ INFO

Držte prevádzkovú hladinu a nevypínajte filtráciu a automatický dávkovač, v čase, kedy už bazén nepoužívate a iba čakajte na správnu teplotu vody. (cca 10-12°C) 

Pokiaľ má voda viac ako 12°C, zazimovanie nie je možné vykonať v požadovanej kvalite. 

Môžete skrátiť čas filtrovania, ale v zásade filtráciu nevypínajte. Môžete tiež znížiť RX potenciál na Vašom dávkovači, alebo výkon solinátora, požadovanú hladinu voľného chlóru alebo dávku OXY. Pokiaľ sa chcete poradiť, kontaktujte ma, skúsim Vám poradiť. Doporučujem bazén v prípade potreby povysávať. Nevypúšťajte a neodpúšťajte vodu, budem ju potrebovať pre čo najlepšie zazimovanie. Zazimovať môžem iba bazén s čistou vodou, určite nie zariasený alebo zanedbaný bazén s množstvom nečistôt. V tomto prípade je potrebné vodu vyčistiť a odstrániť všetky riasy, prípadne zákal a až následne môže začať zazimovanie. V zásade používam na úpravu bazénovej vody svoju bazénovú chémiu, nie Vašu.

Vyhradzujem si právo odmietnuť objednávku na zazimovanie bazéna, ak sú podmienky pre prácu nevhodné, alebo je nevyhovujúca kvalita vody pre zazimovanie.

3. PRÍPRAVA

Pripravte pre zazimovanie:

- klúč na otvorenie predfiltra čerpadla, ak ho máte

- originálne očistené dilatačné plaváky a plavák do skimmera, zátky do trysiek

- rebrík/schodíky do šachty, ak ich vyberáte

- krabicu/prepravku na demontované diely, ktoré budú uskladnené mimo strojovne

- púzdra na skladovanie sond, ak ich máte

- zazimovaciu plachtu, ak nemáte kryt na bazén (pracujem iba s originálnymi

  plachtami určenými na zazimovanie bazénov, teda nie s rôznymi zakrývacími plachtami)

Rada na záver: Nesnažte sa ma prosím školiť, nahovárať alebo presviedčať na Vaše praktiky zazimovávania bazéna - ako ste to zvykli robiť Vy, či Váš sused, alebo ľudia na rôznych fórach napr. facebooku. Buď ste si objednali zazimovanie bazéna u mňa a teda rešpektujete moje vedomosti, skúsenosti a postupy alebo, ak máte pocit, že to viete rovnako či lepšie ako ja, slobodne sa do toho pustite sami a neokrádajme sa vzájomne o svoj čas.

Želám úspešné a bezproblémové každoročné zazimovávanie bazéna !